Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

O autorovi

ja.jpg

Jméno: Michal Jonáš

Přezdívka: Waskez

Rok narození: 1976

 

Něco více:

Moje začátky s herní žurnalistikou se datují už do roku 1999 a jsou spojeny s českou mutací původně německého multiplatformového magazínu Man!ac, v nichž jsem jako redaktorský elév a překladatel krátce pracoval.

Dlouhou dobu jsem byl poté redaktorem konzolové sekce magazínu Bonusweb.czHrej.cz, externím redaktorem serverů GameCenter.cz, GamePro.cz, Hratelně.cz (původní náhled webu) a také redaktorem tištěných časopisů PlayOn, Mobile & WirelessClick!.

V rádiu Akropolis jsem svého času spolumoderoval rozhlasový pořad o hrách Cheat.

Sloupky jsem psal do Hospodářských novin a na zpravodajský server Ihned.cz. Pravidelně jsem psal také do časopisů Level, Oficiální Playstation 2 Magazín, Frag od T-Mobile a pro herní sekci portálu TN.cz televize Nova. Krátce jsem psal pro server Doupě.cz a recenzoval pro televizní pořad Re-Play televize Prima Cool.

Dále jsem byl redaktorem magazínu Next Level, Oficiálního Xbox 360 Magazínu, editorem a korektorem herního serveru Games.cz (Games.Tiscali.cz) a recenzentem herního pořadu České televize Game Page. Pomáhal jsem rozjíždět českou pobočku evropského herního portálu Eurogamer.cz, kde jsem donedávna pracoval nejdříve jako redaktor a editor a naposledy jako zástupce šéfredaktora. Několik článků jsem publikoval v tištěných motoristických časopisech AutoTip, Oficiální Citroën Magazín a Speed.

Nyní pracuji jako redaktor herního magazínu Score, redaktor motoristického časopisu Auto Motor a Sport a jako externí redaktor herního serveru Zing.cz.