Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Sega Dreamcast není mrtvý!

dreamcast.jpgNezapomenutelná a nedoceněná herní konzole Dreamcast není zdá se úplně mrtvá, protože ještě po několika letech od skončení výroby se dá tento chytrý zábavní systém v leččems překonávající i současné konzole pořídit. Můj oblíbený herní obchod Lik-Sang.com totiž nabízí repasované Dreamcasty z výstav, promo akcí, apod. ve skvělé kondici a s kompletním vybavením, takže ani nepoznáte, že se jedná o starší konzole.

Sám jeden kousek Dreamcastu vlastním již mnoho let a velmi rád si ještě dnes na něm zahraji. Výtečný koncept samostatně fungující paměťové karty, na které se dají hrát jednoduché hry propojené s „dospělejší“ verzí na Dreamcast, nebo na které se v průběhu hraní zobrazují rozličné údaje (Sony kopíruje nápad ve své podobě PS3 – PSP), i ještě dnes výborná grafika, dokáží spolehlivě zaujmout oko nadšeného hráče. Dreamcast byla také první 128-bitová konzole na trhu, stejně jako první herní zařízení s fungující online podporou.

Nabízené Dreamcasty jsou kompatibilní jak s NTSC, tak i s PAL normou, takže fungují i u nás, nicméně se dodávají s americkým síťovým kabelem, tudíž se msí ještě dokoupit buď evropský kabel, nebo napěťový konventor s redukcí na naše zásuvky. Dreamcast s jedním ovladačem pak vyjde včetně poštovného do ČR zhruba na 4.000,-, což je vskutku akceptovatelná cena za dnes již málem sběratelský kousek. Stále se prodává i široká nabídka příslušenství včetně nových ovladačů, paměťových karet, propojovacích kabelů, nebo her. Velkým problémem ovšem u nás může být servis, protože se Dreamcast nikdy oficiálně neprodával. Snad jen u společnosti GameLine je kdysi prodávali, takže ti by možná o servisu něco věděli, nicméně mě zatím šlape jako hodinky. Jsou i mezi vámi čtenáři tací, co také na Dreamcast nedají dopustit?

 

Nabízené Dreamcasty na Lik-Sang.com naleznete zde.

Velmi pěkná neoficiální www stránka o Dreamcastu je zde.

A vyčerpávající údaje o konzoli najdete i na Wikipedii zde.

 

komentář

    • johny Přidáno 30.4.2016 ve 13:41

    Sice je divné odpovídat na 10 let starý příspěvek, ale:
    Dreamcast má zabudovaný zdroj, který je v Americe určen pro 110 V. Jestli chcete do NTSC Dreamcastu pustit 230 V, můžete ho pak hodit do koše. Americké zásuvky jsou navíc polarizované, kvůli tomu lze do amerického DC zasunout kabel jenom jedním směrem.
    U NTSC DC pomůže jenom konvertor.

Napsat komentář

Komentáře s odkazy kvůli ochraně proti spamu mohou vyžadovat schválení.