Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Jestli máte rádi Jacka Bauera, alias charismatického herce Kiefera Sutherlanda, jakožto neohroženého tajného agenta organizace CTU (Counter Terrorist Unit) (Nova tuším odvysílala dvě řady), tak ve stopách tohoto napínavého seriálu směle kráčí i stejnojmenná hra právě vycházející exkluzivně jen na PS2. Je zasazena mezi druhou a třetí řadu seriálu a má tak doplnit děj a souvislosti mezi seriálovými díly. Sice vypadá jako na počátku samé existence PS2, to jest dost zrnitě a hrubě, ale hraje se nadmíru dobře a děj nepostrádá plynulost i napětí. Skvěle působí hlavně olbřímí rozmanitost zdejšího Jackova a tedy i vašeho konání; plížení, přestřelky, pyrotechnické práce, stíhání, automobilové honičky, výslech atd.

 

 

Ovšem největší údiv mi po prvním spuštění vzbudila dokonalá lokalizace do češtiny v podobě titulků! Každá podobná vlaštovka se musí dobře krmit, takže domácí lokalizace byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem si hru přinesl domů. Teď jen ještě sehnat první tři seriálové série na DVD (aktualizace: první sérii už mám), abych pak do hry vplul jako opravdový znalec Hodin. Hra má také místy až drtivý spád jako ceněná deviza seriálu a také stejně posunuje děj dále pomocí náhledových oken. Každá úroveň odpovídá vlastně jedné hodině dne a tak podle častých titulků snadno poznáte jakou část úrovně máte právě za sebou.

 

 

Jednou z mnoha činností Jacka Bauera je i mučeníčko, které je chytře provedeno jako nutný sled tlačítkových kombinací, kdy každý jeden butonek odpovídá jinému stupni agrese. Správnou volbou příslušné techniky musíte oběti postupně rozvázat jazyk. To je vskutku jednoduché a rozhodně chytřejší řešení než zběsilé bušení do tlačítek, jež se samo nabízelo. Nicméně hra asi neosloví hráče, který se alespoň na jednu řadu seriálu nedíval, protože se s aktéry (digitálně převedenými a nadabovanými samotnými herci) nedokáže dobře ztotožnit. Po velmi dobrém King Kongovi se tak jedná z mého pohledu snad o ještě zábavnější převedení filmu či seriálu do interaktivní podoby, jenž si divácké devizy z televize kupodivu přenáší i na černé disky PS2.