Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

ragelogoMně došla PC verze Rage až včera, takže jsem tuto hru ještě nehrál, ale je pravdou, že balení je docela unikátní rovnou v několika věcech. Tak za prvé je hra šířena rovnou na trojici DVD disků, což není rozhodně obvyklé. Obvyklejší přívažek pak je Games for Windows Live, v jejíž edici hra vyšla, takže je nutné nainstalovat také herního klienta GfWL, tedy pokud ho už nemáte. A do třetice se ještě požaduje povinná online aktivace na Steamu, takže se případně instaluje ještě Steam klient a bez internetu hru ani nespustíte.

Dobré ale je, že k dispozici jsou jak české titulky, tak i původní anglické znění bez nich, pokud by někoho otravovaly. Manuál je samozřejmě také v češtině, je černobílý, obrázkový a obsahuje mimo základních informací také dvě malé mapky lokací Wellspring a Subway Town, což je milá drobná pozornost. V současné době jsou ještě k dispozici bohatší „Anarchy edice„, které stojí stejnou cenu (dop. 899,-) jako pozdější obyčejné verze. Za tuto cenu v anarchistické edici navíc jako bonus obdržíte dvojici zbraní (boxer na ruku zvaný „Zuřivost“ a dvouhlavňovou krátkou brokovnici).

Dále tzv. elitní krvavou zbroj na postavu a jako poslední čtvrtý předmět do hry dostanete buginu „Hot Rod“ ve stylu klasických amerických hotrodů z padesátých let. Bugina je vylepšena dvěma kulometa na střeše a bodci místo nárazníku. Kompletní obsah anarchistické edice ukazují následující snímky:

 

Kompletní obsah hry včetně 3 DVD a karty s DLC

 

Takto vypadají bonusové předměty

 

Mapky v českém manuálu

 

Oficiální www stránka Rage je zde.