Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

svet hry cyberpunk 2077 banner

 

10. prosince vyšla akční sci-fi adventura z pohledu první osoby v otevřeném světě města Night City, Cyberpunk 2077, někdy nesprávně označovaná jako RPG. Jako digitálku jí koupíte nejen na domovské platformě GOG, z níž jde 100 % vašich peněz přímo autorům hry z polského studia CD Projekt RED, ale také na Epicu a Steamu. A samozřejmě na příslušných konzolových eshopech, protože kromě PC a služby Google Stadia titul vyšel také na konzole PS4, PS5, X1 a XS/X. Na PlayStation Store Cyberpunk 2077 ale dočasně nenajdete, neboť hru Sony kvůli jejím kardinálním technickým potížím PS4 verze raději stáhla. Na těchto službách Cyberpunk 2077 stojí od 59,99 EUR, tedy kolem 1580,-. PC digitálku pro GOG nyní nejlaciněji pořídíte na GameShop.cz za 1288,- a PC krabicovku zase ze Softcomu (beru jen ověřené a bezpečné obchody) za 1299,-.

K digitálce i krabičce dostanete stejné stahovatelné bonusy: tři sady tapet na plochu počítače i mobilu, avatary, soundtrack ve formátech FLAC/MP3/WAV, plakáty, stolní RPG Cyberpunk 2020 v PDF a přístup na webový komiks a knihu obrázků. Hra je v jakékoliv podobě vždy s českými titulky. Jelikož je krabicová verze prakticky stejně drahá a obsahuje oproti digitálce i nějaké ty tištěné dárky, tak pokud vám nevadí čekání na zásilku, tak bych preferoval právě krabičkovou variantu. Byť se musíte smířit s tím, že neobsahuje žádná média s hrou. Bez záplat je Cyberpunk 2077 veliký 104 GB. To by znamenalo neúnosných 15 dvouvrstvých DVD, což by bylo nejen logisticky a finančně neúnosné, ale instalace by byla šíleně zdlouhavá.

V tomto smyslu je dvojnásob škoda, že herní distributoři u PC doposud zcela odmítají vysokokapacitní BR disky, jež se běžně používají u konzolových krabicovek. Těch nejlevnějších jednovrstvých Blu-ray disků by stačilo 6 a v případě dvouvrstvých by stačily dokonce jen 2. Včetně 3 malých i velkých záplat (0,6 až 9 GB) si tak musíte celkově postahovat asi 114 GB dat, což zabere nějaký čas. Bonusy jsou podobné obsahu minulé nabušené krabicovky Zaklínače III: Divoký hon, v němž jste také nalezli mapu, samolepky, mini průvodce a soundtrack na CD. V jeho balení ovšem nechybí herní média (4 x DVD) a také sešitý sešítek manuálu. Tyto věci v Cyberpunku 2077 již nenajdete. V krabičce PC verze Cyberpunk 2077 tedy naleznete tyto tištěné bonusy: