Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

dreamcast.jpgDruhý díl malého seriálu o nejkrásnějších hrách na konzole pokračuje malým výčtem graficky nejimpresivnějších titulů na již nevyráběný Dreamcast. "Skříňka na sny" byla úplně první nextgen konzole postavená na 128 bitové architektuře a proto vzhled jejich her tomu naprosto odpovídal. I když se pro tento přístroj nikdy nevyráběl komponentní, nebo vga kabel, i přes RGB scart je Dreamcast schopen podat velmi jemný, barevně výrazný a ostrý obrázek, který ještě dnes dokáže konkurovat průměrnému titulu na modernější konzole PS2, Gamecube i Xbox. Grafika pak vezme s přehledem do kapsy obé současníky systému, což v té době byly Playstation a Nintendo N64. Každý, kdo tento dnes již sběratelský klenot vlastní, mi dá jistě za pravdu, že grafické podání je velmi specifické v porovnání s ostatními systémy, jakoby řezané ostrými liniemi. Způsobuje to podobná architektura jako u PC, protože Dreamcast je postaven na bázi systému Windows CE.

Na Dreamcast ovšem za jeho krátkou životnost vyšlo jen několik set titulů, z tohoho množství můžeme usuzovat jen pár desítek kvalitních. Proto je můj dnešní výběr mnohem jednodušší než u PSone v dřívějším článku: 

  1. Tokyo Extreme Racer 2
  2. Jet Set Radio (Jet Grind Radio)
  3. Metropolis Street Racer
  4. 24 Hours Le Mans
  5. Tennis 2K2 / Virtua Tennis
  6. NHL 2K2
  7. Sega GT
  8. Shenmue
  9. Skies of Arcadia
  10. Crazy Taxi

Do žebříčku jsem nezahrnul importované hry z jiných platforem mimo hracích automatů, což je případ Virtua Tennisu a Crazy Taxi.