Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

Monster Energy Supercross banner

 

Přijde mi minimálně podivné, že italští Milestone ještě letos neprozradili svůj, jistě nabitý, program. Jedno je jisté, první jejich letošní hra Monster Energy Supercross – The Official Videogame 2 je venku, ale kromě jízdního řádu jejich vybrakovaného obsahu, který si můžete za poplatek zpátky natáhnout do dříve zakoupené hry (myslím tím DLC), zatím ticho po pěšině. Krom tohoto Monster Energy Supercross 2 o dalších titulech nic nevíme, přičemž by kluci Milánští měli konečně zamakat, aby překonali svůj dosavadní rekord, jenž zní na 5 her vydaných v průběhu minulé sezóny.

Přitom nový Monster Energy Supercross 2 bych skorem ani jako novou hru neviděl, protože to je prakticky jen obšlehnutá a zmodernizovaná jednička, takže bych nové vydání po automobilovsku nazval spíše jen kosmetickým faceliftem. Tvůrci totiž uzavřeli s promotérem severoamerického šampionátu, firmou Feld Entertainment (ta mimo jiné produkuje představení s Disneyho postavičkami) víceletou smlouvu, takže chtě nechtě musejí každý rok něco vyplodit. Ale to jim přece dávno nečiní nejmenších potíží, že?

Díky recenzování se mi dostalo na monitory prakticky úplně všechno, co Milestone za posledních několik let vyplodili, takže o jejich titulech mám docela dobré povědomí. Asi vám došlo, že jsem po spuštění Monster Energy Supercross 2 nic moc nečekal, lépe řečeno jsem byl připraven na další bezkrevnou hru, jakých v Miláně vyplodili mraky. Jenže skutek utek a co to, novinka je podstatně lépe vyladěnou hrou po všech stránkách než předchůdce, vypadá o třídu lépe, nemá velkých chyb a pohodlně se hraje!

 

V závodech soupeří 22 jezdců výhradně na stadionech v USA

V závodech soupeří 22 jezdců výhradně na stadionech v USA

 

Tvůrci měli základ hotový, takže jej znovu celý převzali, na něm toho moc měnit nemuseli, a jen se soustředili na podstatné věci, které hráčům dříve vadily. První na holení přišla grafika. Z minula si pamatuji, že byla dost hnusná. Nyní je mnohem detailnější, barevnější, ostřejší a efektnější, přičemž se dost výrazně zlepšila i fyzika povrchu, takže se již můžete někde propadnout či zahrabat (premiérově se simuluje hustota různých materiálů na trati – písek, bahno, bláto, hlína…), zatímco jinde se odrazíte z pevnějšího podkladu. Fakt bych to nečekal!

I když nic velkého do hry samozřejmě nepřibylo, to by se za ten necelý rok ani nedalo stihnout, musím kvitovat, že se zlepšilo plno dříve nefungujících věcí, jako nově pojaté časovky s možností jízdy proti světovým časům, editor tratí má také více voleb, přičemž komunitních tratí na výběr už je skoro 1000. Ale to tady nebudu všechno jen slepičit, mrkněte na moji čerstvou a jako vždy podrobnou recenzi ZDE na Zingu, kde myslím vyšla jako první česká. Každopádně, pokud vás alespoň trochu baví motokros a MXGP série, klidně do nového Monster Energy Supercrossu 2 jděte, protože nic lepšího v jedné bahnité stopě Milestone jaktěživ neudělali.

 

Hodnocení GamesBlogu: 7/10