Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

indianaJako velký fanoušek filmového Indiana Jonese jsem samozřejmě pookřál, když jsem se dozvěděl, že se konečně začíná točit vymodlený čtvrtý díl. Hlavní roli bude pochopitelně hrát opět Harrison Ford, ovšem od minula jeho vynikajícího otce v podání Seana Conneryho již na plátně neuvidíme. Jak se tento skotský herec nechal nedávno slyšet, již je nějakou dobu na herecké penzi a hladáčky kamer vyměnil za zasloužený odpočinek. je to docela škoda, protože gagy této dvojice a roztržitost Jonesova otce jsou dodnes jistě dobře známé.

V tuto dobu právě probíhají kamerové zkoušky a castingy na další role. Film bude natáčet opět Spielberg s Lucasem (LucasFilm) a produkci bude mít na starosti Paramount Pictures. Nový snímek by měl prý kráčet ve šlépějích svých starších bratříčků a odehrávat se bude ve druhé polovině padesátých let. Role mají již potvrzené Shia LaBeouf, Cate Blanchett, Ray Winstone a John Hurt. Právě posledně zmíněný Hurt má prý hrát vědce Alberta Einsteina, ale ten zemřel již v roce 1955, přičež film se má odehrávat ještě od dva roky později. Že by nějaké další alternativní přístupy k historii?

Pro začátek se má natáčet v Novém Mexiku a různé zámořské weby již decentně vyzývají obyvatele v blízkosti, aby se podělili o případné fotografie, popř. videozáznamy z natáčecího placu. Média také spekulují, že jednou z lokací filmu možná bude i vojenská základna Nellis v Nevadě, ležící poblíž tajemné podzemní základny Area 51. Samozřejmě že se nebude natáčet přímo na skutečném letišti, ovšem fanoušci se již domnívají, že Indy bude mít určitou spojitost s údajnými zdejšími výzkumy mimozemských forem života. Navíc ještě do toho ten Einstein, takže zatím jen bůh ví, jak to nakonec všechno dopadne.

Každopádně má nový Indy přijít od kin již v průběhu příštího roku, kdy celou, poté již čtyřdílnou sérii, nejspíše nadobro uzavře. Nevím jak vy, ale já se ať budou kritiky také či onaké, na nového Indiana Jones hodně těším. Navíc má vyjít ještě další hra na motivy předcházející filmové trilogie, takže všichni příznivci neortodoxního archeologa s bičíkem a nerozlučným kloboukem, od kterého opisuje i Lara Corft, budou mít možná veliké žně.

Oficiální web trilogie Indiana Jones je zde.