Nezávislý blog Michala Jonáše o hrách všeho druhu

na louce banner

 

V originále se jmenuje Łąka (louka), v anglické edici Meadow (také louka) a u nás v české verzi od Blackfire Entertainment Na louce. V nové rodinné deskovce z produkce polského vydavatelství Rebel pro 1-4 hráče od 10 let na 60-90 minut se jako turisté či poutníci vydáváte na výlety po naší středoevropské venkovské krajině, v níž pozorujete různé živočichy, rostliny i člověčí stavby zakomponované do okolí. A právě z vašeho pozorování, které zastupují přenádherně ilustrované karty fauny, flóry, stavení a objevů sbíráte stále více a více vítězných bodů, které si na konci partie všichni sečtete a jejichž počet finálně stanoví nejvšímavějšího poutníka a přírodovědce kolem vašeho stolu!

Hra Na louce je vystavěna na jednoduché mechanice sbírání karet, kdy vám každá kartička přinese určité symboly zvířat, rostlin a půdy, zatímco jiné zase požaduje pro své vyložení. Tímto způsobem si postupně rozšiřujete své pole symbolů na vyložených kartách, takže za ně můžete nakupovat silnější karty s vícero vítěznými bodíky. Jenže nové karty se vykládají přes staré, čímž si zase některé symboly krajiny zakryjete, takže sbírání karet není úplně triviální. Velmi přístupná hra pro celou rodinu je výtvarně špičková, má kvalitní komponenty, funkční insert a hlavně parádní 3D zásobníky na karty. Mrkněte na krátké video, jež vám deskovku stručně rozbalí a ukáže:

 

 

V dalších dnech můžete očekávat podrobnou textovou recenzi české edice Na louce na základě hraní jak sólo, tak ve dvou a v plném počtu čtyř turistů, kdy už si dost lezete do zelí a přebíráte si kartičky. Prozatím se začtěte do mé velké recenze další deskoherní novinky od Blackfire v podobě unikátní šifrovací hry Iniciativa. Hru Na louce prozatím v obchodech nenajdete, neboť se čeká na dodání bonusových kartiček Červenky obecné pro první objednávky, které (polský) distributor ještě neposlal. Mělo by se tak stát v průběhu následujících dní. Česká verze deskové hry Na louce stojí lehce nad tisícovku. Anglický návod si stáhnete ZDE a online si Meadow bezplatně zahrajete na Tabletopii.